Dva nádherní blue merle pejsi čekají na milující majitele!

Dva blue merle pejsi s krásným zbarvení, výraznou maskou a skvrněním na těle, zcela bez vady, s výstavními i sportovními předpoklady, stále čekají na nové majitele. Napište nám nebo zatelefonujte, sdělíme rádi více.

ALBATROS

Nejsilnější a největší ze štěňat, největší jedlík. Na psí sporty, výlety, hry, aporty a další pořádnou zábavu bude fantastický společník.

ALBATROS

AMARANT

Velký miláček, s nádhernou hlavou, který na první pohled není tak akční jako Albatros, ale vůbec se nebojí. Stále zkouší najít cestu, jak vylézt z ohrádky a dostat se k mámě.

AMARANT

Nedělní focení štěňátek 12. 6. 2016

U štěňátek je uvedeno, která jsou závazně a která předběžně zamluvená. U předběžně zamluvených Vám rádi sdělíme aktuální situaci (nejlépe telefonem na 734 490 502, nebo emailem forpus@seznam.cz), protože někteří zájemci mohou odstoupit před podpisem smlouvy. Martin Smrček

Jak štěňátka charakterizovat, když je jim měsíc? Není to snadné, jsou si velmi podobná, ale zkusíme to. Berte to ale, prosíme, s rezervou :-). Charaktery upravujeme, protože se ze dne na den vyjasňují. Některá štěňátka jsou aktivnější, první u mističky, další klidnější, hravější:

ANDULKA (předběžně zamluvená)

Drobnější fenka, náš největší miláček, ráda se chová a mazlí, ale pořád hledá, kde by bylo něco k snědku.

SMR_5429 mal SMR_5440 mal SMR_5447 mal

AYMARA (závazně zadána)

Krásná a milá fenečka, která se těší na nové majitele a oni na ní.

SMR_5494 mal SMR_5498 mal SMR_5503 mal

ARASSARI (závazně zadaný)

Atraktivně zbarvená hlava i tělo, klidný pejsek, velmi zvídavý.

SMR_5509 mal SMR_5511 mal SMR_5514 mal

ALKA (předběžně zamluvená)

Úžasné pandí zbarvení, velmi pravidelné, což bývá vzácností. Klidná, milá, ale v posledních dnech přebírá iniciativu a je mnohem živější než před týdnem.

SMR_5520 mal SMR_5525 mal SMR_5527 mal

ALEXANDR (závazně zadaný)

Pořádný kus psa, u mámy i u mističky je mezi prvními. Moc hezky vybarvený.

SMR_5466 mal SMR_5472 mal SMR_5478 mal

ALBATROS

Největší ze štěňat, největší jedlík. Na psí sporty, výlety, hry, aporty a další pořádnou zábavu bude fantastický společník.

SMR_5534 mal SMR_5539 mal SMR_5543 mal

AMADA (Předběžně zamluvená)

Velmi milá, jemná fenka, která se nikam nežene, ale svého vždy dosáhne. Miluje chování a hlazení, pro které se přižene mezi prvními.

SMR_5417 mal SMR_5419 mal SMR_5427 mal

ASTRILD (závazně zadaný)

Milý pejsek, s krásnou maskou s světlejším tělem bez výrazného černého fleku. Stále při chuti a připravený si hrát.

SMR_5482 mal SMR_5483 mal SMR_5487mal

AMARANT

Opět miláček, s nádhernou hlavou, který není tak bojovný jako Albatros, ale vůbec se nebojí. Stále zkouší najít cestu, jak vylézt z ohrádky a dostat se k mámě.

SMR_5449 mal SMR_5455 mal SMR_5463 mal

Když já nechci na výstavy aneb k čemu je průkaz původu

Většina štěňat, která se u nás prodají, spadá do kategorie tzv „bezpapíráků“ – tedy údajně čistokrevných psů, kteří však z nějakého důvodu nemají průkaz původu. Argumentem drtivé většiny kupujících je, že oni průkaz původu k ničemu nepotřebují, že přece nechtějí chodit na výstavy – tak proč by zbytečně platili víc peněz?! Neuvědomují si, že tady jde v prvé řadě o něco jiného, a sice o kontrolovanost takového chovu. Ten, kdo odchovává psy s „rodokmenem“, nemusí být anděl (stejně jako každý, kdo odchovává štěňata bez PP, není automaticky lump), ale musí být pod trvalou kontrolou chovatelského klubu, který do chovu pustí jen zvířata bez závažných zdravotních vad. Organizovaný chovatel se také zavazuje dodržovat mnoho pravidel zodpovědného chovu – od toho, že fenku nekryje častěji než jedenkrát ročně, aby se nevyčerpávala, přes podmínky, v nichž psi žijí, péči, která jim je poskytovaná, až třeba po očkování nebo minimální datum odběru. To vše je kontrolováno ze strany poradců chovu a klubových orgánů, veterinářů i ostatních chovatelů. Pokud někdo tato základní pravidla porušuje, průkaz původu pro svá štěňata teď ani v budoucnu nedostane.

A případně se přesune na druhou stranu bariéry – mezi ty, kteří odchovávají „bezpapíráky“. Pro chovatele psů bez PP totiž prakticky žádná taková omezení neexistují. Pravda, měli by se řídit minimálně Zákonem na ochranu zvířat v zájmových chovech – ale kde není žalobce, není soudce. Zvláště když každý ústupek od chovatelské etiky znamená zvýšení zisku! Když budu krýt fenku při každém hárání, bude mít více štěňat, za něž tudíž utržím více peněz. Když štěňata nebudu „zbůhdarma“ živit do osmi týdnů, ale prodám je ihned po odstavu, třeba už ve čtvrtém  pátém  týdnu, rovněž výrazně ušetřím. Vzápětí novým majitelům vysvětlím, že jsem tak malé štěně nemohl dát ani naočkovat. Odčervit samozřejmě také ne. Moje štěňata samozřejmě nikdo nekontroloval (i kontroly vrhu něco stojí), neviděl je ani veterinář (drahé!), natož abych je nebo jejich rodiče  podrobil preventivním kontrolám kyčlí, koktů a dalších dědičných chorob.

Málo platné, zákony ekonomiky jsou neúprosné – kdo nabízí „levná“ štěňata, a nechce prodělávat, musí si ušlý zisk v důsledku nižší prodejní ceny nějak kompenzovat.

Všichni ti, kteří si koupili levné štěně bez PP a radují se, jaké terno udělali, by se měli zamyslet nad tím, na úkor čeho výhodná nižší cena byly. Nepřeju jim nic špatného, ale dost možná v průběhu následujících let u veterináře nechají mnohonásobek kupní ceny.